Poznaj najpopularniejsze sposoby na wykorzystywanie osób obracających bitcoinem w sieci i dowiedz się jak stosować się do zasad bezpiecznej gry.

Bezpieczna gra z bitcoinem — jak grać, żeby uniknąć problemów z kryptowalutami

Bitcoin szturmem podbija Internet — zwłaszcza w ostatnich latach. Ta zdecentralizowana elektroniczna waluta cieszy się ogromną popularnością i regularnie pokazuje, że żadne kryzysy nie są jej straszne. Jeden Bitcoin jeszcze w 2016 roku kosztował średnio 2 000 zł, a w 2021 roku osiągnął najwyższy stan w historii, przekraczając 260 000 zł. Z tak ogromnym wzrostem wartości trudno polemizować — nawet jeśli ma się najsilniejsze ekonomiczne argumenty.

Do Bitcoina przekonuje się coraz więcej sektorów Internetu. Najpierw ukłon w stronę popularnej kryptowaluty zrobiły systemy transakcji internetowych, co otworzyło nowe możliwości finansowania różnych usług. Sklepy internetowe, gry wideo, zabawy typu ruletka online i wiele więcej. Praktycznie z dnia na dzień na bitcoiny otwiera się coraz więcej nowych usług. Niestety nie wszyscy chcą wykorzystywać tę opcję jako wygodny sposób transakcji dla swoich użytkowników. Niektórzy doszukują się w tym własnych profitów, a na to trzeba szczególnie uważać, bo przy tak dynamicznie zmieniającym się kursie, można wpaść na minę.

Poznaj popularne sposoby nadużywania zaufania osób korzystających z bitcoinów i dowiedz się, jak grać, żeby uniknąć tych i innych problemów.

Fałszywe portfele kryptowalut

Kryptowaluty bezwzględnie wymagają od swoich użytkowników posiadania portfela, który pełni funkcję osobistego banku. Mówi się, że jeżeli ktoś utraci dostęp do swojego portfela oraz adresu swoich pieniędzy, to ich odzyskanie jest praktycznie niemożliwe. Dlatego w tej kwestii zawsze należy zachować szczególną ostrożność.

Oszuści starają się wykorzystać tę sytuację i potrafią stworzyć praktycznie identyczne miejsce, które udaje portfel elektroniczny. W praktyce może to być po prostu złośliwe oprogramowanie, którego zadaniem jest skuteczne przechwycenie dostępu do prawdziwego portfela i wykradnięcie wszystkich wrażliwych danych.

Dlatego realizując jakiekolwiek płatności z wykorzystaniem bitcoinów, należy bezwzględnie sprawdzać, z jakiego portfela się korzysta — zwłaszcza jeśli taki serwis zaproponuje automatyczne przekierowanie do takiego serwisu.

Obietnice ogromnych zysków w krótkim czasie

Pomimo tego, że propozycja dużych zarobków w krótkim czasie może wydawać się niezwykle atrakcyjna, to takiej osobie zawsze powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. W końcu, jeśli ktoś ma doskonały sposób na zarabianie pieniędzy, to po co mu środki osób trzecich? Wystarczy, że wykorzysta swój doskonały sposób pomnażania kapitału, a wkrótce będzie mógł sam inwestować w swoje programy.

Dlatego trzeba to wyraźnie zaznaczyć: NIE ma żadnych złotych sposobów na pomnożenie pieniędzy. W sieci takie okazje rozprzestrzeniłyby się tak szybko, że we wszystkich mediach od razu by mówiono o nowym rewelacyjnym sposobie na zarabianie pieniędzy, a to doprowadziłoby do sytuacji, kiedy taki sposób przestałby działać lub pieniądz zacząłby tracić na wartości.

Jeżeli ktoś zacznie obiecywać możliwość błyskawicznego wzbogacenia się, czy to na grach losowych, czy czymkolwiek innym, to najlepiej nie klikać takich linków, bo tylko niepotrzebnie nabija się im ruch, co powoduje potencjalne zwiększenie wiarygodności w sieci.

Wpłaty w Bitcoin, ale wypłaty w standardowych walutach

Warto sprawdzić, czy serwis, do którego zamierza się wpłacić pieniądze, nie stosuje praktyki wyłącznego przyjmowania płatności w Bitcoin, po czym automatycznie przewalutowuje je na standardowe pieniądze. W ten sposób taki portal gromadzi sobie cenne bitcoiny, a jego użytkownicy mogą liczyć na wykorzystanie standardowych pieniędzy, co może okazać się całkowicie nieopłacalne — zwłaszcza jeśli kryptowaluta jest aktualnie w tendencji wzrostowej. W takiej sytuacji warto także zwrócić uwagę na kurs wymiany — czy jest adekwatny z tym, co proponują rzetelne instytucje finansowe. Może się także okazać, że kurs wymiany może zawierać całkiem sporą, bezzasadną marżę dla serwisu, który przetwarza taką płatność, a to jest już całkowicie niedopuszczalne.

Porady dotyczące bezpiecznej gry z bitcoinami

Pomimo tego, że kryptowaluty okazały się doskonale dopasować do sektora gier losowych, to warto dowiedzieć się, jak powinno się grać, żeby zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa i nie narazić się na niepotrzebne straty.

Anonimowość, wygoda i brak wglądu jakichkolwiek organów w transakcje, jakie się przeprowadza, skutecznie zachęcają do gry z wykorzystaniem bitcoinów, ale zawsze warto zachować spokój, wszystko dokładnie sprawdzić i nie narazić swoich ciężko zdobytych pieniędzy na niebezpieczeństwo.

Oto kilka podstawowych zasad, dzięki którym gracz ma pewność, że jego pieniądzom nie grozi nic nieoczekiwanego:

  • Używaj wyłącznie licencjonowanych kasyn o dobrych opiniach. Jeśli jakiś serwis hazardowy zdobył jedną z szanowanych licencji hazardowych i cieszy się nieposzlakowaną opinią ekspertów oraz użytkowników, to istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że zastosuje jakieś nieczyste zagrywki. Licencja obejmuje takie kwestie jak transakcje pieniężne, rzetelność gier, bezpieczeństwo poruszania się po stronie oraz standardy dotyczące bezpiecznej gry w Internecie.
  • Podczas realizowania transakcji wielokrotnie sprawdzaj dane. Transakcje kryptowalut są bardzo specyficzne i znacząco różnią się od typowych przelewów bankowych. Zawsze należy upewnić się, że adres jest odpowiedni, bo pomyłka może być nieodwracalna. Kiedy bank po prostu wyświetli błąd w numerze konta lub ostatecznie umożliwi anulowanie transakcji, to jeśli chodzi o kryptowaluty, nie ma odwrotu od błędu.
  • Graj odpowiedzialnie. Kryptowaluty, czy standardowe pieniądze — ogólne zasady odpowiedzialnej gry obowiązują zawsze. Dlatego warto ustawiać sobie limity, myśleć krytycznie i zawsze mieć na uwadze to, żeby nie przekroczyć nieprzekraczalnych granic, bo błędy w tej kwestii mogą być szczególnie bolesne.

Te trzy podstawowe zasady powinny skutecznie ochronić fana gier losowych przed nieplanowaną utratą pieniędzy, a nawet dadzą większe szanse na osiąganie wyższych wyników.

Artykuł sponsorowany