Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej może być szkodliwa dla kręgosłupa. Dlatego warto zaopatrzyć się w biurko z regulacją wysokości, które umożliwia pracę na siedząco i na stojąco. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model!

Prawidłowe ustawienie wysokości biurka umożliwia komfortową pracę w pozycji siedzącej. Na szczęście w sklepach coraz szerzej dostępne są modele z regulacją wysokości. Jeżeli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu biurka regulowanego, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Dlaczego warto wybrać biurko regulowane elektrycznie?

Nieprawidłowa postawa ciała podczas pracy siedzącej może być przyczyną schorzeń kręgosłupa. Dlatego tak ważny jest wybór ergonomicznych mebli do pracy przy komputerze. Jedną z najistotniejszych kwestii jest zakup odpowiedniego biurka, które powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Praca przy zbyt niskim lub zbyt wysokim biurku może prowadzić m.in. do problemów z kręgosłupem czy drętwieniem nóg. Przyjmuje się, że w przypadku osób o wzroście około 170 cm biurko do pracy powinno mieć wysokość 72-75 cm. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej nie jest naturalne dla naszego ciała. Dlatego warto zdecydować się na wybór biurka z regulowaną wysokością, które umożliwi naprzemienną pracę w pozycji siedzącej oraz stojącej. Najlepiej postawić na biurko regulowane elektrycznie, które charakteryzuje się wygodą użytkowania i posiada prosty w obsłudze panel sterowania. Częste zmiany pozycji podczas pracy poprawiają krążenie krwi, polepszają samopoczucie i dodają energii. Przyczyniają się również do zapobiegania bólom i schorzeniom kręgosłupa. To wszystko przekłada się na wzrost efektywności naszej pracy. 

Biurko elektryczne – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Biurka z elektryczną regulacją wysokości stają się coraz bardziej popularne. Konstrukcja biurka regulowanego umożliwia idealne dostosowanie wysokości blatu do wzrostu użytkownika. Sprawia to, że regulowane biurka mają wiele zastosowań. Sprawdzają się przede wszystkim do pracy w biurze, gdzie istnieje potrzeba przystosowania wysokości blatu do różnych zadań. Biurko do pracy na stojąco to świetny wybór również dla osób, które pracują w domu. W sklepach dostępne są także biurka regulowane dla dzieci. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ prawidłowa postawa podczas odrabiania lekcji zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle głowy czy pleców. Jeżeli szukasz biurka dla swojego dziecka, warto wybrać takie, które pozwala na dowolne ustawienie wysokości i pochylenia blatu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu elektrycznie regulowanego biurka?

Biurko z regulacją wysokości nie tylko powinno charakteryzować się stylowym designem, ale musi być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dlatego przy zakupie biurka elektrycznego, oprócz walorów estetycznych danego modelu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Oto one:

  • Zakres regulacji – to jeden z kluczowych aspektów, który należy sprawdzić przed zakupem wybranego biurka. Na ten parametr powinniśmy zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza w sytuacji, gdy biurko będzie użytkowane przez różne osoby. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na zakup modelu o szerokim zakresie regulacji. 
  • Maksymalny udźwig – to kolejny ważny parametr, który trzeba mieć na uwadze podczas zakupu. Aby biurko wytrzymało nacisk urządzeń (monitora, drukarki, telefonów), akcesoriów biurowych i dokumentów, jego udźwig powinien wynosić co najmniej 30 kg. 
  • Hałas – biurka elektryczne są wyposażone w małe silniki. Warto wybrać model z cichym silnikiem, którego użytkowanie nie będzie zakłócało pracy innych osób obecnych w biurze.
  • Stabilność blatu – warto przede wszystkim sprawdzić stabilność biurka po ustawieniu blatu na najwyższej wysokości.
  • Prędkość regulacji – w przypadku większości biurek elektrycznych można bardzo szybko dostosować wysokość blatu do własnych potrzeb. Dla pewności dobrze jest jednak dowiedzieć się, jak wygląda prędkość regulacji w danym modelu. Warto również sprawdzić, czy cały stelaż pracuje płynnie i sprawnie.
  • Szerokość biurka – należy dostosować ją do potrzeb wykonywanej pracy. Zgodnie z zaleceniami ergonomii, biurko powinno mieć co najmniej 120 cm szerokości.
  • Kształt biurka – warto wybrać biurko z ergonomicznym wcięciem, które umożliwia wygodną pracę. Dzięki odpowiednio ściętym brzegom blatu nie odczujemy niewygodnego kantu blatu, wbijającego się w przedramię.
  • Obecność otworu do przełożenia kabli i zamontowania ramienia podtrzymującego monitor.

Gdzie kupić biurko regulowane elektrycznie?

Biurko regulowane elektrycznie spełnia wymogi wymagających klientów. Szeroka oferta modeli wyposażonych w stelaż regulowany jest dostępna w sklepie Fly-Desk.com. Znajdziesz tam m.in. wyróżnione biurko Premium oraz biurko elektryczne Normal. Stelaż Normal ma mniejszy zakres regulacji wysokości niż w przypadku stelażu Premium. Zarówno biurko Normal, jak i Premium, z pewnością zadowoli wymagających klientów.

Biurko regulowane elektrycznie idealnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. Jedną z największych zalet takiego modelu jest możliwość naprzemiennej pracy siedzącej i stojącej. Regulowany stelaż biurka umożliwia dopasowanie wysokości blatu do własnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany