Wynajęcie oraz utrzymanie biura kosztuje. To nie jest tylko wynajęcie samego pomieszczenia, ale również często konieczność jego urządzenia, wyposażenia, zatrudnienia osób do prowadzenia tego biura.

Koszty te mogą być spore, szczególnie jeśli lokal biurowy znajduje się w atrakcyjnym miejscu. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że im lepszy adres prowadzenia firmy, tym firma staje się bardziej wiarygodna. Każdy by chciał mieć biura znajdujące się w największych biurowcach warszawskich, czy też na toruńskiej starówce.

Cena zakupu lokalu czy nawet jego wynajęcia jest zazwyczaj zaporowa. Lecz jak to w naszym kraju bywa, wszystko jest możliwe. Dzieje się tak dzięki usłudze zwanej wirtualne biuro.

Wirtualne biuro to usługa wynajęcia miejsca do prowadzenia działalności. Jednak wynajmujący nie otrzymuje fizycznego dostępu do powierzchni biurowej, ale adres, pod którym może się zarejestrować, a także pakiety usług w zależności od wysokości abonamentu, na który się zdecyduje. To rozwiązanie jest bardzo popularne pośród prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa. Dzięki temu przedsiębiorcy mają bardzo szeroki wachlarz możliwości działania. Mogą prowadzić swoją działalność z każdego miejsca – czy to siedząc w zaciszu domowy, czy też przebywając na wczasach. A jednocześnie posiadają dwie bardzo ważne rzeczy – prestiżowy adres działania, a druga nie mniej ważna rzecz oszczędności w prowadzeniu swojego biura.

Dla osób szukających bardzo prestiżowego adresu w Toruniu, ofertę związaną z prowadzeniem biura wirtualnego przygotowała prężna firma Pollyart. To przedsiębiorstwo zajmujące się głownie z powodzeniem tworzeniem stron internetowych, sklepów internetowych oraz ich obsługą. Na rynku działa już od prawie dziesięciu lat świadcząc usługi dla klientów z całego kraju. Są właścicielami lokalu biurowego znajdującego się w bardzo pięknej zabytkowej kamienicy położonej w Toruniu przy ulicy Mickiewicza 11. Dzięki temu, że są oni właścicielami lokalu, ich działalność jest jak najbardziej legalna. Ponadto wynajmujący ma pewność, że nagle nie zostanie mu wypowiedziana umowa, bo na przykład właściciel wypowiedział Pollyart umowę najmu.

Kamienica znajduje się w pobliżu toruńskiej starówki, co podnosi walory posiadania właśnie takiego adresu biura. Jednak co otrzymuje właściciel firmy, który na takie rozwiązanie się zdecyduje. Oprócz wspomnianego prestiżowego adresu prowadzenia działalności w zależności od umowy, przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji firmowej. W ramach abonamentu pracownicy biura wirutalnego mogą przesyłać nadchodzącą pocztę pod wskazany adres lub też po zeskanowaniu mogą przesyłać drogą elektroniczną.

To rozwiązanie daje przedsiębiorcy jeszcze więcej swobody działania, gdyż jest on na bieżąco z pocztą nadchodzącą. Ponadto pocztę można odebrać osobiście w siedzibie biura, w każdy dzień roboczy w godzinach jego urzędowania, a więc od 8.00 do 16.00. Bonusem na pewno jest również to, że Pollyart tworzy dla swojego klienta wynajmującego biuro wirtualne stworzenie dla firmy jej wizytówki w Google

To jest bardzo ważne, gdyż jak pokazały ostatnie badania, firma której nie można znaleźć w sieci, jest dla swoich potencjalnych klientów mało wiarygodna. Stworzenie profilu dla Google jest podstawą do zbudowania zaufania pośród klientów. Dzięki temu będzie można również w przyszłości skutecznie wykonać pozycjonowanie firmy.  W razie potrzeby dla swoich klientów firma Pollyart przygotowała również możliwość wynajęcia Sali konferencyjnej. Dzięki temu będzie można się spotkać w przygotowanej sali z klientami, czy też wykorzystać ją w inny sposób do prowadzenia swojej działalności.

Dzięki skorzystaniu z oferty wynajęcia biura wirtualnego, startujący przedsiębiorca, lub już prowadzący niewielką firmę, może wiele zaoszczędzić. To ważne w czasach, kiedy koszty prowadzenia działalności są tak wielkie i co chwila dokładane są nowe obciążenia. Warto więc iść za przykładem tych przedsiębiorców, którzy już skorzystali z możliwości jakie odkrywają dla nich wirtualne biura.